Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Environmentální výchova prostřednictvím ...

Ikona informativni

Environmentální výchova prostřednictvím hry

Autor: RNDr. Jiřina Svobodová
Anotace: Školní výuka průřezového tématu Environmentální výchova (PT EV) prostřednictvím kombinovaného programu ve škole i mimo ni s využitím multimediálních i mobilních technologií.
Klíčová slova: environmentální výchova, projekt ENVI GAME, multimediální a mobilní technologie

Cílem projektu ENVI GAME je vytvoření vzdělávacích programů pro praktickou realizaci průřezového tématu Environmentální výchova (PT EV). Výukové programy budou zahrnovat sady her a metodické pomůcky, které budou použitelné v různých předmětech, jakými jsou např. zeměpis, přírodopis, dějepis. Výuka PT EV bude kombinací práce žáků v terénu a aktivit ve třídě s možností využití počítače, multifunkčního mobilního telefonu s GPS s tím, že bude možné hrát hru přes internet. Do projektu bude zapojeno deset žákovských týmů ze základních škol z různých krajů České republiky. Celkem se jedná asi o 250 žáků, kteří budou hry prakticky ověřovat (pilotovat).

Projekt je realizován společností Cross Czech, a. s., ve spolupráci  se dvěma partnery – Klubem ekologické výchovy, o. s. a Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Projekt byl zahájen 11. listopadu 2009 a bude trvat 36 měsíců.

Výstupem projektu bude šest výukových programů zaměřených na témata – obec, občan a jeho vztah k okolí. Jednotlivé regiony budou žákovskými týmy mapovány z hlediska druhové i ekosystémové biodiverzity, z pohledu kulturního a historického dědictví, využívání přírodních zdrojů, zdraví a životního stylu. Ve spolupráci s Výzkumným ústavem pedagogickým a s občanským sdružením Klub ekologické výchovy bude vytvořena metodika, jejíž součástí budou praktické příklady výukových programů. Využití vytvořených produktů v dalších školách regionů České republiky bude zajištěno pořádáním krajských vzdělávacích seminářů.

Více informací najdete na webové stránce projektu: www.envigame.cz.

Projekt je realizován v rámci OP VK a jeho reg. č. je CZ.1.07//1.1.00/08.008. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 17. 03. 2010
Zobrazeno: 8306krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
SVOBODOVÁ, Jiřina. Environmentální výchova prostřednictvím hry. Metodický portál: Články [online]. 17. 03. 2010, [cit. 2019-12-10]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/8191/ENVIRONMENTALNI-VYCHOVA-PROSTREDNICTVIM-HRY.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.