Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Projekt Podpora práce učitelů zve na Den...

Projekt Podpora práce učitelů zve na Den gramotností (8. 9.)

Den gramotností je pro projekt Podpora práce učitelů jedním z nejvýznamnějších dnů v roce. V loňském roce projekt uspořádal online konferenci Vzdělávání v době korony díky které se mohli propojit učitelé kteří mají zájem o zapojení matematické, čtenářské nebo digitální gramotnosti do své výuky. V letošním roce přinášíme Mapu gramotností do které se můžete zapojit i vy.

Projekt podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut ČR.

Dne 8. září svítí v našich kalendářích DEN GRAMOTNOSTÍ a projekt PPUČ se k němu pravidelně hlásí. V letošním roce prostřednictvím Mapy gramotností (https://gramotnosti.pro/mapagramotnosti).

Víte, co to je? Viděli jste ji někdy?

Jedná se o mapu, ve které jsou vyznačeny instituce a organizace, které se zabývají čtenářskou, matematickou, nebo digitální gramotností.

 

Víte o některé další instituci, která na mapě není, anebo jste to právě vy, kdo máte s rozvojem gramotností zkušenost? Přidejte informaci na mapu a obohaťte tak gramotnostní síť. Propojte se s ostatními organizacemi a vyměňujte si zkušenosti a informace.

V rámci projektu PPUČ vzniklo mnoho dalších produktů, které právě zmíněné gramotnosti rozvíjejí.

Na začátku školního roku by se vám mohla hodit Příručka gramotností, celým názvem „Gramotnosti v ŠVP aneb inspirace pro inovace školního vzdělávacího programu na základní škole“. Příručku najdete na adrese (https://gramotnosti.pro/prirucka).

 

V průběhu školního roku si pak všichni pedagogové v předškolním a základním vzdělávání mohou vyzkoušet a seznámit se se čtenářskou, digitální a matematickou gramotností. Každý modul je tvořen čtyřmi lekcemi rozdělenými do jednotlivých témat. Za každé splněné téma dostane učitel odznak a po absolvování celé lekce i certifikát o splnění kurzu.

Vzdělávací moduly najdete na adrese https://gramotnosti.rvp.cz.

 

 

Dále jsme v projektu vytvořili např:  

Doporučte tyto materiály i ostatním, sdílejte je, pište nám své dotazy, zkušenosti a nápady na adresu ppuc@npi.cz.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek