Domů > Odborné články > Základní vzdělávání > Minikonference odborných panelů
Odborný článek

Minikonference odborných panelů

29. 3. 2019 Základní vzdělávání
Autor
Lenka Perglová

Anotace

Minikonference odborných panelů jsou setkání, která vytváří příležitosti pro výměnu zkušeností a mapování příkladů dobré praxe na rozvoj gramotností napříč předměty. Zúčastněte se akce zaměřené na čtenářskou, matematickou nebo digitální gramotnost a ohlédněte se s námi za již proběhlými setkáními. Akce jsou realizovány v rámci projektu Podpora práce učitelů (PPUČ). Projekt PPUČ, financovaný z Evropských strukturálních a investičních fondů, podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní ústav pro vzdělávání.

Minikonference odborných panelů pro čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost nabízí příležitost k vytvoření sdílené představy o pojetí a významu gramotností pro vzdělávání dětí a žáků MŠ a ZŠ. Principem akcí je setkávání odborníků na gramotnosti s učiteli, akademiky a širší veřejností se zájmem o konkrétní oblast vzdělávání a sdílet inspiraci do výuky zaměřenou na rozvoj gramotností a učení v souvislostech. Akce jsou realizovány dvakrát ročně v různých regionech ČR.

Jak minikonference probíhají a co bylo náplní již konaných setkání, se můžete dočíst v článcích, které nabízejí ohlédnutí za obsahem a atmosférou událostí. Odkazy na články naleznete v zápatí tohoto příspěvku.

Minikonference jsou realizovány v rámci projektu PPUČ, jehož cílem je utvářet sdílenou představu o pojetí a významu gramotností, poskytnout přímou metodickou podporu učitelů v síti spolupracujících MŠ a ZŠ, zajišťovat online podporu pro sdílení vzdělávacích zdrojů a poskytnout nástroje pro další profesní růst učitelů.

Aktuální termíny minikonferencí a přihlašovací formulář naleznete na stránce: http://gramotnosti.pro/odbornepanely

Licence

Článek je publikován pod licencí Creative Commons BY-SA.

Autor
Lenka Perglová

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Zařazení do seriálu:

Tento článek je zařazen do seriálu Minikonference odborných panelů projektu PPUČ pro čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost.
Ostatní články seriálu: