Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Američtí studenti se zlepšili v psaní

Ikona informativni

Američtí studenti se zlepšili v psaní

Autor: Lucie Procházková
Anotace: Federální vláda publikovala výsledky celostátních testů studentů po 8. a 12. roce studia, ve kterých měli ukázat, jak si osvojili dovednosti vyprávět, informovat a přesvědčit.

Federální vláda publikovala výsledky celostátních testů studentů po 8. a 12. roce studia, ve kterých měli ukázat, jak si osvojili dovednosti vyprávět, informovat a přesvědčit. Celkově byly výsledky dívek mnohem lepší (jako již v minulosti) než chlapců v obou skupinách. Počet studentů po 8. roce, kteří se dostali nad základní úroveň, mírně vzrostl z 85 na 88 %. Na této úrovni studenti prokazují, že znají gramatiku, výslovnost a interpunkci, která je na dostatečné úrovni pro čtenáře, ale jejich práce mohou obsahovat chyby, které překážejí při pochopení významu. Asi jedna třetina této skupiny dosahuje úrovně „velmi dobrý". Jestliže se u ní vyskytují chyby, nejsou natolik vážné, aby zabránily pochopení významu.

Americká vláda se v posledních letech intenzivně zaměřila na zlepšení vzdělání těch nejhůře prospívajících studentů. To je zřejmě důvod, proč mnohem více dětí zvládá základy psaní. V nejlépe hodnocené skupině ale nárůst zaznamenán nebyl. Počet všech středoškolských studentů s výsledky nad základní úroveň dramaticky poskočil ze 74 na 82 % mezi lety 2002 a 2007. Tak výrazný pokrok nebyl zaznamenán u žádného jiného předmětu. Jedním z možných důvodů tak velkého zlepšení u středoškolských studentů může být zavedení tzv. SAT testů, kdy v roce 2005 bylo do přijímacích testů na vysoké školy zařazena část týkající se psaní a od té doby se učitelé středních škol zaměřují více na psaní.

Informace o národní zprávě zde.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 08. 04. 2008
Zobrazeno: 4201krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PROCHÁZKOVÁ, Lucie. Američtí studenti se zlepšili v psaní. Metodický portál: Články [online]. 08. 04. 2008, [cit. 2020-10-25]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2202/AMERICTI-STUDENTI-SE-ZLEPSILI-V-PSANI.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.