Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Jaké vlastnosti má mít dobrý učitel matematiky?...

Ikona informativni

Jaké vlastnosti má mít dobrý učitel matematiky? (USA)

Autor: Jana Kindlmannová
Anotace: Jedno z obecně platných rčení praví: „Dobrý učitel je základ." Ale jaké kvality takový učitel má mít? A jaké kvality má mít např. učitel matematiky?

Jedno z obecně platných rčení praví: „Dobrý učitel je základ." Ale jaké kvality takový učitel má mít? A jaké kvality má mít např. učitel matematiky? S touto otázkou si lámou hlavu vědci ze Spojených států amerických a odpověď na ni není, alespoň dle poslední zprávy vlády USA, vůbec jednoduchá. Celkově jsou závěry studie velmi nejednoznačné a spíše poukazují na to, co se neví, než čím jsou si vědci jisti. Nejasnosti jsou tím více frustrující, čím více je zřejmé, že pro budoucí ekonomiku Spojených států jsou zlepšující se výsledky žáků v oblasti vědy a techniky téměř určující. Nicméně i tak se tým vědců a jiných kompetentních osob v některých bodech shodl, a sice na:

  • Více zaměřeném a koherentním kurikulu pro děti od předškolního věku do 8. třídy, které by mělo logičtější uspořádání od jednoduššího matematického učiva ke složitějším matematickým operacím.
  • Učitel by měl mít přehled o tom, jaké znalosti jeho třída má či nemá, a ty chybějící pak žákům efektivně předat. Tuto schopnost - efektivně předávat znalosti a dovednosti - by měli budoucí učitelé získat na pedagogických fakultách. Na nich by se výuka měla více zaměřovat na dovednosti pracovat s dětmi.
  • Propojení „přípravy budoucích učitelů" a výsledků, kterých žáci posléze dosahují, je považováno za naprostý základ dalšího výzkumu, který se bude nadále snažit identifikovat nezbytné vlastnosti dobrého učitele.

Více informaci zde.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 08. 04. 2008
Zobrazeno: 5461krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
KINDLMANNOVÁ, . Jaké vlastnosti má mít dobrý učitel matematiky? (USA). Metodický portál: Články [online]. 08. 04. 2008, [cit. 2020-01-27]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2200/JAKE-VLASTNOSTI-MA-MIT-DOBRY-UCITEL-MATEMATIKY-USA.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.