Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Britská vláda podpoří matematickou gramo...

Ikona informativni

Britská vláda podpoří matematickou gramotnost

Autor: Jana Kindlmannová
Anotace: Dobročinná instituce Every Child a Chance připravuje ve spolupráci s vládou program pro zvyšování matematické gramotnosti.
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.


Anglická dobročinná instituce s názvem Every Child a Chance (Šanci každému dítěti) zjišťovala, jak jsou současní dospělí Britové schopni používat základní početní operace, např. při nakupování. Dospělým byly pokládány jednoduché otázky, např. „Jaké rozměry má čtverec o celkové ploše 64 m2?", na které odpověděl správně zpravidla pouze jeden člověk z pěti. Dále bylo zjištěno, že ze sledované skupiny (2000 lidí) „bojují" se základními matematickými operacemi ženy daleko častěji než muži. A rovněž mnohem hůře dokážou řešit početní příklady se svými dětmi. Průzkum dále odhalil, že jedna pětina dospělých ve věku 25 - 34 let uvedla matematiku jako jednu z věcí, které v jejich kariéře hrály stěžejní roli. Vcelku překvapivé bylo zjištění, že lidé ve věku 55 let si byli v matematických operacích mnohem jistější než 25 - 34letí. Vzhledem k tomu, že běžný člověk používá početní operace každý den až 14krát, výsledky příliš uspokojivé nejsou. V současné době tedy uvedená dobročinná instituce připravuje ve spolupráci s vládou program pro zvyšování matematické gramotnosti už od raného věku dětí. Právě ve věku sedmi let mají děti největší problémy s matematikou. Více informací zde.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 10. 03. 2008
Zobrazeno: 4946krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 1

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
KINDLMANNOVÁ, . Britská vláda podpoří matematickou gramotnost. Metodický portál: Články [online]. 10. 03. 2008, [cit. 2020-08-06]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2095/BRITSKA-VLADA-PODPORI-MATEMATICKOU-GRAMOTNOST.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.