Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > MENON – evropská síť pro inovace a výzku...

Ikona informativni

MENON – evropská síť pro inovace a výzkum

Autor: Ondřej Neumajer
Anotace: Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti podpory vzdělávání prostřednictvím technologií? Víte, že e-learning má už nejlepší léta za sebou a nyní se prosazuje jeho inovovaná forma?

Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti podpory vzdělávání prostřednictvím technologií? Víte, že e-learning má už nejlepší léta za sebou a nyní se prosazuje jeho inovovaná forma? Chcete se podílet na testování softwaru, který umožní blogerům v celé Evropě vkládat do svých blogů standardizovaný životopis, tzv. Europass-CV? Toto vše a mnoho dalších výsledků výzkumů je možné nalézt na webu evropské sítě MENON.

MENON je evropská síť pro inovace a výzkum zprostředkovávající informace a poradenství pro ministerstva, státní úřady, pedagogickou veřejnost a IT firmy v záležitostech spojených s inovacemi a změnami ve vzdělávání a výchově, celoživotním učením a znalostní společnosti.

MENON na svém webu na adrese www.menon.org zveřejňuje množství výzkumných zpráv a publikací, které vzešly z výzkumných šetření a týkají se zejména e-learningu a informační společnosti. E-learning je zde chápán v širším kontextu, tedy jako vzdělávání podporované prostředky informačních komunikačních technologií. Do této evropské sítě je zapojeno množství renomovaných vzdělávacích institucí. Stránky obsahují odkazy na již ukončené projekty i na projekty, kterými se MENON právě zabývá a jejichž výsledky mohou přispět k rozvoji informační společnosti v oblasti efektivního využívání prostředků ICT ve vzdělávání.

MENON založil dokonce samostatný web s názvem Education-Observatories na adrese www.education-observatories.net, kde zveřejňuje výsledky výzkumů, které realizoval ve spolupráci s některým z evropských velkých hráčů na poli ICT a lidských zdrojů. Cílem všech těchto projektů je zlepšit porozumění změnám, které probíhají v Evropě a jsou důsledkem využívání informačních a komunikačních technologií.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 27. 02. 2008
Zobrazeno: 4302krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
NEUMAJER, Ondřej. MENON – evropská síť pro inovace a výzkum. Metodický portál: Články [online]. 27. 02. 2008, [cit. 2020-02-25]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2054/MENON---EVROPSKA-SIT-PRO-INOVACE-A-VYZKUM.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.