Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > MENON – evropská síť pro inovace a výzku...

MENON – evropská síť pro inovace a výzkum

Informativní příspěvek
Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti podpory vzdělávání prostřednictvím technologií? Víte, že e-learning má už nejlepší léta za sebou a nyní se prosazuje jeho inovovaná forma?

Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti podpory vzdělávání prostřednictvím technologií? Víte, že e-learning má už nejlepší léta za sebou a nyní se prosazuje jeho inovovaná forma? Chcete se podílet na testování softwaru, který umožní blogerům v celé Evropě vkládat do svých blogů standardizovaný životopis, tzv. Europass-CV? Toto vše a mnoho dalších výsledků výzkumů je možné nalézt na webu evropské sítě MENON.

MENON je evropská síť pro inovace a výzkum zprostředkovávající informace a poradenství pro ministerstva, státní úřady, pedagogickou veřejnost a IT firmy v záležitostech spojených s inovacemi a změnami ve vzdělávání a výchově, celoživotním učením a znalostní společnosti.

MENON na svém webu na adrese www.menon.org zveřejňuje množství výzkumných zpráv a publikací, které vzešly z výzkumných šetření a týkají se zejména e-learningu a informační společnosti. E-learning je zde chápán v širším kontextu, tedy jako vzdělávání podporované prostředky informačních komunikačních technologií. Do této evropské sítě je zapojeno množství renomovaných vzdělávacích institucí. Stránky obsahují odkazy na již ukončené projekty i na projekty, kterými se MENON právě zabývá a jejichž výsledky mohou přispět k rozvoji informační společnosti v oblasti efektivního využívání prostředků ICT ve vzdělávání.

MENON založil dokonce samostatný web s názvem Education-Observatories na adrese www.education-observatories.net, kde zveřejňuje výsledky výzkumů, které realizoval ve spolupráci s některým z evropských velkých hráčů na poli ICT a lidských zdrojů. Cílem všech těchto projektů je zlepšit porozumění změnám, které probíhají v Evropě a jsou důsledkem využívání informačních a komunikačních technologií.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek