Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Změny v ústní jazykové zkoušce GCSE (Velká...

Ikona informativni

Změny v ústní jazykové zkoušce GCSE (Velká Británie)

Autor: Lucie Procházková
Anotace: Britští studenti radši skládají množství dílčích hodnotících zkoušek z jazyka než samostatnou závěrečnou ústní zkoušku v rámci GCSE, kterou považují za stresující, tvrdí vláda. Vláda proto chystá změnu.

Britští studenti radši skládají množství dílčích hodnotících zkoušek z jazyka než samostatnou závěrečnou ústní zkoušku v rámci GCSE, kterou považují za stresující, tvrdí vláda. Vláda proto chystá změnu. Podle ministra školství Jima Knighta by nové zkoušky testovaly širší okruh dovedností než dosud. Hodnocení by se také věnovali spíš učitelé studentů než externí zkoušející. Knight řekl, že změny byly vypracovány proto, že testy už nebyly považovány v měření studentových schopností za věrohodné. Opakovaná hodnocení ústního projevu v cizím jazyce byla daleko přesnějším ukazatelem schopností, dodal. V novém systému se po studentech může požadovat rozhovor nebo prezentace. Také se mohou zapojit do obchodního jednání nebo pracovní diskuse o nabízených produktech.Tento způsob poskytne studentům šanci prakticky využít komunikační dovednosti pro život než odpovídat na naučené otázky, tvrdí vláda. Knight řekl: Nové ústní testy budou nejen výzvou, ale budou také spravedlivější a žáci získají pravdivou reflexi svých schopností. Jazykové zkoušky GCSE nemají být jednodušší, ale přesnější, relevantní a dosažitelné. Zdroj

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 25. 02. 2008
Zobrazeno: 5207krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PROCHÁZKOVÁ, Lucie. Změny v ústní jazykové zkoušce GCSE (Velká Británie). Metodický portál: Články [online]. 25. 02. 2008, [cit. 2019-09-17]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2045/ZMENY-V-USTNI-JAZYKOVE-ZKOUSCE-GCSE-VELKA-BRITANIE.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.