Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Iniciativy ve vzdělávání - Active Learning...

Ikona informativni

Iniciativy ve vzdělávání - Active Learning – Škola hrou

Autor: VÚP Praha
Anotace: Projekt „Active learning“ je úspěšný evropský projekt založený na tradiční myšlence, že děti ve věku šest až dvanáct let budou hrát aktivní roli v udržitelném životě, a tím se více naučí a vědomosti si déle zapamatují. Hlavním nástrojem projektu je aktivní zapojení žáků do monitorování a vyhodnocování spotřeb energie.
Klíčová slova: Iniciativy ve vzdělávání
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

V roce 2007 byl v České republice odstartován mezinárodní projekt ekovýchovného charakteru s názvem Active Learning, který částečně podpořila Evropská komise. V současné době již tento projekt realizuje síť škol u nás, ale i několik desítek škol z dalších dvanácti zemí Evropy.

Základem aktivního učení je cílené zapojení žáků do společného úkolu sledování a zapisování spotřeby energie ve škole po dobu jednoho roku a do následného hledání možností, které by vedly ke snižování těchto energetických spotřeb. Tuto činnost provádějí žáci škol po celé Evropě a jednotlivé výstupy si mohou navzájem porovnat na společném internetovém portálu. Žáci jsou tak zábavnou a aktivní formou, která vychází z ověřeného principu „škola hrou", seznámeni s problematikou úspor energie a obnovitelných zdrojů. Procesy spojené s měřením energie a s vyplňováním odborně sestavených pracovních listů jsou dobrým základem pro globální environmentální výchovu a mohou být i aktivním alternativním doplňkem pro práci s žáky v předmětech: přírodověda, fyzika, matematika, občanská výchova, výtvarná výchova aj.

Projektový seminář pro účastníky projektu byl zorganizován dne 12. prosince 2007 v Praze. Na semináři došlo k seznámení s projektem a k výměně zkušeností již zapojených škol. Po ukončení projektu bude deset nejaktivnějších škol odměněno dvaceti úspornými zářivkami a všechny školy obdrží certifikáty Active Learning.

Koordinátor projektu: SEVEn, o.p.s.
Projektový web: www.teachers4energy.eu

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 13. 02. 2008
Zobrazeno: 3469krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PRAHA, VÚP. Iniciativy ve vzdělávání - Active Learning – Škola hrou. Metodický portál: Články [online]. 13. 02. 2008, [cit. 2020-03-28]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2002/INICIATIVY-VE-VZDELAVANI---ACTIVE-LEARNING---SKOLA-HROU.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.