Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Databáze výstupů projektů OP VK nabízí učební...

Databáze výstupů projektů OP VK nabízí učební materiály i vzdělávací hry

Začátkem července 2014 byla v ostrém provozu spuštěna nová Databáze výstupů projektů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

Databáze výstupů projektů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) je veřejně přístupný portál, který vedle základních informací o jednotlivých podpořených projektech umožňuje veřejnosti prohlížet, stahovat a za určitých podmínek i bezplatně využívat výstupy (neboli produkty) vzniklé s přispěním OP VK. Smyslem je tedy volné šíření materiálů, které byly vytvořeny, popř. inovovány v rámci projektů OP VK, a zajištění jejich většího praktického využití v rámci vzdělávacího systému České republiky.

Tato databáze je určena jak odborné, tak i laické veřejnosti. Základní informace o projektech a jejich produktech jsou přístupné všem návštěvníkům bez rozdílu, vč. neregistrovaných uživatelů. V případě zájmu o samotné produkty a jejich konkrétní využití, např. jako materiál při výuce, je však zapotřebí se nejprve registrovat a vyslovit souhlas s podlicenčními podmínkami. Je třeba zdůraznit, že materiály umístěné v databázi jsou autorská díla chráněná autorským zákonem.

V databázi jsou uveřejněny nejrůznější výukové materiály, analýzy, studie, učebnice, manuály, příručky, audiovizuální díla, vzdělávací hry apod. Všechny tyto produkty byly otestovány v projektové praxi. V obecné rovině se jedná o materiály, které jsou přenositelné (tzn. bezprostředně využitelné i mimo původní projekt) a cíleně využitelné pro účely vzdělávání.

Vytvořené výstupy budou vzhledem k jejich množství v projektech OP VK (více než 10 tis. projektů) do databáze nahrávány postupně. Plánovaným termínem pro uveřejnění všech relevantních produktů je 31. 12. 2015.

Databáze výstupů projektů OP VK je dostupná přes webový portál OP VK (www.op-vk.cz), případně přes odkaz http://databaze.op-vk.cz/.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám