Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Iniciativy ve vzdělávání - Portál věnovaný...

Ikona informativni

Iniciativy ve vzdělávání - Portál věnovaný projektovému vyučování

Autor: Pavla Etrychová
Anotace: Informace o probíhajícím projektu.
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Nový školní rok a povinnost učit podle vlastních školních vzdělávacích programů přinesly školám i učitelům mnoho změn a také mnoho práce. Pomocnou ruku jim nabízí portál věnovaný projektovému vyučování, který vznikl v rámci projektu „Projektové vyučování a integrovaná tematická výuka", realizovaného společností Erudis, o.p.s., ve spolupráci s občanským sdružením JOB.

Pražské školy najdou portál na adrese www.projektovevyucovani.cz, mimopražským je určena doména www.projektovavyuka.cz.

Kromě stručných informací o historii a principech projektového vyučování portál učitelům nabízí databázi podrobně popsaných vyučovacích projektů. V tuto chvíli je v databázi 17 projektů připravených k okamžité realizaci. U každého z nich jsou uvedeny základní údaje (délka trvání, věková skupina dětí, pro které je určen, průřezová témata a oborové kompetence, kterých se projekt týká, klíčové kompetence, které projekt rozvíjí), detailní popis projektu, seznam pomůcek a zdrojů, obrazová dokumentace z realizace (fotografie, popř. videosekvence) a přílohy (pracovní listy, metodiky, návody a další materiály ke stažení). Vyhledávání v databázi je jednoduché a intuitivní, založené na filtrování. Vyhledávat je možné podle délky trvání projektu, věku žáků či podle klíčových slov.

Úvod k projektu
Obr.
1. Obr.
 

  

Přílohy ke stažení
Obr.
2. Obr.
 

Pokud se učitelé na portálu zaregistrují (stačí kliknout na tlačítko „Zaregistrujte se", k registraci je třeba znát REDIZO školy), mohou do databáze vložit své vlastní projekty, a tím jednak představit veřejnosti své aktivity, jednak nabídnout ostatním své nápady jako inspiraci. Ke vkládání projektů slouží jednoduché a intuitivní formuláře.

Součástí portálu je také eLearningový kurz - zaregistrovaní učitelé ho najdou pod odkazem Kurz v horním menu. Přístupné jsou v tuto chvíli první 3 lekce, věnované současným trendům ve vzdělávání, temperamentu, typům inteligence a stylům učení a konečně jedné z metod práce s textem. Další lekce budou přidávány postupně a budou se věnovat mj. metodám a technikám aktivního učení, způsobům hodnocení, organizační stránce projektů apod.

Oba portály - pražský i mimopražský - jsou přístupné všem učitelům zdarma.

Lumír a Mojmír - průvodci kurzem
Obr.
3. Obr.
 

 

Ukázka kurzu

Obr.
4. Obr.
 

Případné dotazy, připomínky, návrhy, tipy, nabídky vlastních projektů, směřujte na koordinátorky projektu - Pavlu Etrychovou (petrychova@erudis.cz) nebo Lenku Schimmerovou (lschimmerova@erudis.cz).

Projekt byl podpořen v rámci opatření 3.1 Jednotného programového dokumentu pro Cíl 3 a Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů a je financován z Evropského sociálního fondu, rozpočtu České republiky a rozpočtu hlavního města Prahy.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 21. 01. 2008
Zobrazeno: 2706krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ETRYCHOVÁ, Pavla. Iniciativy ve vzdělávání - Portál věnovaný projektovému vyučování. Metodický portál: Články [online]. 21. 01. 2008, [cit. 2020-03-28]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/1885/INICIATIVY-VE-VZDELAVANI---PORTAL-VENOVANY-PROJEKTOVEMU-VYUCOVANI.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.