Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Centrum rozvoje nadaných dětí

Ikona teoreticky

Centrum rozvoje nadaných dětí

Ikona odbornost
Autor: VÚP Praha
Anotace: Centrum rozvoje nadaných dětí zajišťují psychologové a studenti Psychologického ústavu fakulty Sociálních studií a Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří se odborně, výzkumně pod vedením Mgr. Šárky Portešové, Ph.D zabývají problematikou psychologie nadaných dětí.
Téma příspěvku:Nadaní žáci
 • Centrum rozvoje nadaných dětí zajišťují psychologové a studenti Psychologického ústavu fakulty Sociálních studií a Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří se odborně, výzkumně pod vedením Mgr. Šárky Portešové, Ph.D zabývají problematikou psychologie nadaných dětí. Pracovní skupina pro výzkum rozumově nadaných dětí a dospívajích existuje v rámci Institutu výzkumu dětí, mládeže a rodiny Fakulty sociálních studiíí. Tvoří ji tým výzkumných pracovníků, doktorandů a pregraduálních studentů Masarykovy univerzity v Brně. K ústředním výzkumným tématům patří například otázky časného čtenářství, problematika tzv. dvojitých výjimečností (zejména spojení nadání a poruchy učení), podvýkon a neprospívající nadaní žáci, otázky sociální a emocionální adaptace nadané dětské a adolescentní populace a další. Výzkumní pracovníci této skupiny se rovněž intenzivně, v rámci disertačních a diplomových prací, podílejí na řešení konkrétních problémů nadaných dětí zejména ve školním kontextu, poskytují psychologické poradenství dětem, jejich rodičům i učitelům a vedou odborné semináře k dané problematice. Úzce spolupracují s pedagogicko-psychologickými poradnami a s Institutem pedagogicko-psychologického poradenství v Praze.
 • Stránky obsahují oddíly určené jednotlivým okruhům uživatelů. Tyto oddíly jsou dále členěny a obsahují celou řadu konkrétních a prakticky využitelných informací jak pro učitele, tak pro rodiče i další uživatele.
 • Stručný obsah stránek:
  • Základní info
  • Aktuality
  • Pro psychology
  • Pro učitele
  • Pro rodiče
  • Výzkum
  • Diskuse
  • Pro odborníky

www.nadanedeti.cz

Anotované odkazy:
Centrum rozvoje nadaných dětíPortál obsahuje rady pro pro psychology, učitele a rodiče. Zabývá se identifikací nadaných dětí, nabízí metody pro práci a rozvoj nadaných dětí a online dotazníky (vzdělání, styly učení, vývoje a pro učitele).
Institut výzkumu dětí, mládeže a rodinyInstitut výzkumu dětí, mládeže a rodiny je výzkumným pracovištěm Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Hlavní osou činnosti pracoviště je zajišťování dlouhodobého longitudinálního výzkumu dětí a jejich rodin .
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 06. 06. 2007
Zobrazeno: 4924krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PRAHA, VÚP. Centrum rozvoje nadaných dětí. Metodický portál: Články [online]. 06. 06. 2007, [cit. 2020-02-25]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/1415/CENTRUM-ROZVOJE-NADANYCH-DETI.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.