Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > České hlavičky 2007 - 1. ročník soutěže

Ikona teoreticky

České hlavičky 2007 - 1. ročník soutěže

Ikona odbornost
Autor: VÚP Praha
Anotace: České hlavičky je projekt zaměřený na podporu talentované mládeže především v technických oborech a zvýšení zájmu mladých lidí o studium technických a přírodovědných oborů a vědeckou kariéru.
Téma příspěvku:Nadaní žáci

Převzato z www.ceskahlava.cz


České hlavičky je projekt zaměřený na podporu talentované mládeže především v technických oborech a zvýšení zájmu mladých lidí o studium technických a přírodovědných oborů a vědeckou kariéru. Je zaměřen na středoškolskou mládež a žáky vyšších ročníků základní školy. Je realizován ve spolupráci projektu Česká hlava s VŠE v Praze, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Asociací pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) a Sdružením na podporu talentované mládeže České republiky.

Cíle projektu:

Příprava a realizace každoroční celostátní soutěže pro děti ze základních škol a středoškolskou mládež. V rámci soutěže se budou udělovat ceny v pěti kategoriích, o jejichž vítězích bude rozhodovat porota složená z představitelů zájmových sdružení, zástupců vysokých škol, univerzit a vědeckých ústavů. Vítězní laureáti budou vyhlášeni na tiskové konferenci a na slavnostním galavečeru, z něhož bude připraven speciální televizní pořad.

  1. Vytvoření klubu talentovaných středoškoláků s názvem "Klub českých hlaviček" a zahájení jeho činnosti, jejímž cílem bude sdružovat nejtalentovanější účastníky soutěže, dát jim možnost dalšího osobního rozvoje a vyhledávat příležitosti k dalšímu vzdělávání.
  2. Prezentace projektu a účast středoškolské mládeže na akci Věda v ulicích, která proběhne v roce 2007 v Brně, Praze a Plzni.
  3. Prezentace projektu a účast středoškolské mládeže na akci Noc vědců v rámci programu EU.
  4. Koordinovat činnost a spolupracovat s ostatními organizacemi zaměřenými na středoškolskou mládež, rozvíjet užží vztahy s vysokými školami, vědeckými pracovišti, rozšiřovat mezinárodní spolupráci a medializovat nejen činnost vlastní, ale především propagovat nejtalentovanější žáky a vytvářet "idoly" pro jejich vrstevníky.
  5. Projekt České hlavičky se kromě účasti na jednotlivých akcí spolupodílí na řízení programu a plánuje samostatné aktivity v jeho rámci. Jde například o organizování setkání talentovaných středoškoláků, mezinárodní spolupráci, workshopy apod.
Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 17. 05. 2007
Zobrazeno: 4526krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PRAHA, VÚP. České hlavičky 2007 - 1. ročník soutěže. Metodický portál: Články [online]. 17. 05. 2007, [cit. 2020-02-25]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/1375/CESKE-HLAVICKY-2007---1-ROCNIK-SOUTEZE.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.