Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Mezinárodní úspěch českých škol v eTwinn...

Ikona informativni

Mezinárodní úspěch českých škol v eTwinningu

Autor: eTwinning
Anotace: V únoru proběhla v Bruselu mezinárodní konference "eTwinning" s vyhlášením cen pro nejkvalitnější projekty. Své projekty zde představili učitelé - koordinátoři úspěšných projektů eTwinning, včetně zástupců České republiky.

V únoru proběhla v Bruselu mezinárodní konference "eTwinning" s vyhlášením cen pro nejkvalitnější projekty. Své projekty zde představili učitelé - koordinátoři úspěšných projektů eTwinning, včetně zástupců České republiky.

Do aktivity eTwinning se od roku 2005 již zapojilo přes 20 tisíc škol z celé EU. Učitelé a žáci základních a středních škol mezi sebou realizovali více než 4 tisíce vzdělávacích projektových aktivit na dálku prostřednictvím ICT, s podporou služeb Národních podpůrných středisek pro eTwinning a portálu www.etwinning.net.

V jedné ze tří kategorií zvítězil česko-slovenský projekt Perníková chaloupka realizovaný 1. třídou ZŠ z malé vesničky Sivice na Moravě. Žáci a učitelé těchto škol společně realizovali prostřednictvím eTwinningu celou řadu aktivit spojených s tímto pohádkovým příběhem. Do projektu se jim podařilo zapojit i rodiče a obce.

Zvláštního uznání se dostalo i dalšímu českému projektu Eurodrawing, který vymysleli a zrealizovali dva učitelé ze dvou různých trutnovských škol. Na společném, v současnosti už 150 metrů dlouhém obrazu se podílelo 15 škol z 15 zemí Evropské unie. Cílem projektu je navázání kvalitních a trvalých kontaktů mezi školami v EU, na bázi osobních setkání a zkušeností. Obraz vznikl během několika cest trutnovských dětí po celé Evropě.

Přehled všech oceněných projektů najdete na portálu eTwinning

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 07. 03. 2007
Zobrazeno: 4645krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
eTwinning . Mezinárodní úspěch českých škol v eTwinningu. Metodický portál: Články [online]. 07. 03. 2007, [cit. 2019-12-10]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/1225/MEZINARODNI-USPECH-CESKYCH-SKOL-V-ETWINNINGU.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.