Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní umělecké vzdělávání > Eurohudebka - informační portál pro základní...

Ikona informativni

Eurohudebka - informační portál pro základní umělecké školy

Autor: Robert Mimra
Anotace: Webové stránky Eurohudebka.cz vznikly v říjnu 2013 s cílem pomoci základním uměleckým školám čerpat finanční prostředky z fondů EU.
Klíčová slova: informační portál

Během prvních měsíců provozu se naše aktivity koncentrovaly do podoby společného projektu Podpora uměleckého vzdělávání v ČR (předpokládáme zapojení 40 až 50 ZUŠ). Pokud se podaří zajistit financování tohoto projektu z fondů EU, získají partnerské školy vybavení učeben digitálními technologiemi, budou uspořádány výchovné koncerty, vytvořeny vzdělávací materiály, realizovány semináře, připraveny e-learningové kurzy, v rámci projektu budou podpořeny školní soubory a pěvecké sbory, učitelům uměleckých předmětů bude zpřístupněna metoda CLIL. Další aktivity projektu najdete na www.eurohudebka.cz.

Učitelům ZUŠ a uměleckých předmětů ZŠ a gymnázií nabízejí webové stránky  informace o odborných časopisech – nyní odkazujeme na 13 titulů, u některých časopisů uvádíme obsahy jednotlivých čísel s linky na „internetově“ přístupné články. Na portálu najdete postupně doplňovaný seznam hudebních společností, uvádíme zde odkazy na odborné články, v oddíle Zajímavé aktivity popisujeme projekty Slyšet jinak, Nebojte se klasiky, České ucho, Nuberg a další. V oddíle Softwary pro administrativu je uveden stručný uživatelský návod k programu Klasifikace (nejrozšířenější program pro komplexní vedení agendy ZUŠ). V průběhu roku 2015 doplníme seznam uměleckých soutěží, odkazy na zajímavé akce škol, informace o hudebních společnostech, o vzdělávacích kurzech v rámci DVPP, diskusní fórum pro učitele a další.

Pro pedagogy, kteří mají na starosti projekt/projekty své školy, nabízí www.eurohudebka.cz informace o projektovém managementu i e-learningové kurzy na toto téma. V sekci K projektům najdete popis fondů EU (seznam operačních programů, komunitárních programů, strukturu administrace peněz z fondů EU atd.). Uvádíme úspěšné projekty ZUŠ z minulých let. V sekci Burza nápadů poskytujeme prostor pro sdílení vizí a koncepčních záměrů – školy zde mohou publikovat prvotní nápady i ucelenější koncepty. Zveřejněním vizí získají jejich autoři zpětnou vazbu od čtenářů www.eurohudebka.cz a mohou najít spolupracovníky pro realizaci svých projektů.

Webové stránky nabízejí také drobnou pomoc ředitelům škol. V sekci Pro ředitele jsou odkazy na užitečné zdroje informací (rejstříky a statistiky, právní rady, projektový management, aktuální dotační výzvy vhodné pro ZUŠ atd.). Ředitelé škol s námi mohou konzultovat své projektové záměry. Pro ZUŠ vydáváme dvakrát ročně informační bulletin.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 19. 09. 2014
Zobrazeno: 4411krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
MIMRA, Robert. Eurohudebka - informační portál pro základní umělecké školy. Metodický portál: Články [online]. 19. 09. 2014, [cit. 2019-07-18]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/U/19165/EUROHUDEBKA---INFORMACNI-PORTAL-PRO-ZAKLADNI-UMELECKE-SKOLY.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.