Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Předškolní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Předškolní vzdělávání > Výtvarně dramatický projekt

Výtvarně dramatický projekt

Praktický příspěvek
inspirace
krátkodobý
Autor Martina Lietavcová
Ukázka výtvarně dramatického projektu motivovaného velmi oblíbenou knížkou pro děti Příhody včelích medvídků od J. Kahouna.

 

V průběhu školního roku se vydáváme spolu s včelími medvídky Brumdou a Čmeldou od podzimu do léta za krásami světa. Navazujeme tak na školní vzdělávací program, kde je obsahová nabídka formulovaná v podobě čtyř základních integrovaných bloků dle ročních období.

Tematické celky TVP jsou vlastně příběhy včelích medvídků, od kterých jsou činnosti odvozovány a kterými jsou činnosti motivovány. Společně poznáváme přírodu a svět a učíme se jej ochraňovat. Zaměřujeme se převážně na prosociální vztahy a vazby, což se odráží v práci a komunikaci s dětmi. Náplní každodenních činností jsou tvořivé aktivity výtvarné, hudební i dramatické. Tvořivost a divergentní myšlení u dětí je rozvíjeno při všech činnostech i způsobem komunikace učitelky. Děti mají  dostatek prostoru pro individuální rozvoj, samostatnost, názory, nápady, vlastní aktivity, ale také pro práci skupinovou a kolektivní, kde se nikdo vzájemně neruší a všichni dodržují pravidla. Konkrétní cíle jsou v TVP stanoveny předem, ale mohou být doplňovány cíly dalšími průběžně podle potřeb. Na cestě za poznáním nás tedy v letošním roce doprovázejí včelí medvídci Brumda a Čmelda a jejich příběhy a písničky.

Tento blok je zaměřen na výtvarnou dramatiku. Výtvarná dramatika  je systém sociálně uměleckého učení zacílený jednak k rozvoji osobnosti a prosociálního chování, jednak k uměleckému rozvoji. Blok je zpracováván jako příprava učitelky, realizace může probíhat různým způsobem.

 

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
pdf170 kBVýtvarně dramatický projekt
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek