Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Předškolní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Předškolní vzdělávání > Ohlédnutí za konferencí Dítě a mateřská ...

Ohlédnutí za konferencí Dítě a mateřská škola

Informativní příspěvek
Autor VÚP Praha
V úterý 7.10. proběhla v domě dětí a mládeže ve Slezské ulici v Praze konference Dítě a mateřská škola.
Konference, pořádané Výzkumným ústavem pedagogickým, se zúčastnilo více než sto učitelek a ředitelek mateřských škol. Program konference byl zaměřen na nové poznatky a zkušenosti týkající se osobnosti dítěte v předškolním věku a na informace o metodické podpoře pro pedagogy mateřských škol.

V úterý 7. 10. 2008 proběhla v domě dětí a mládeže ve Slezské ulici v Praze konference Dítě a mateřská škola.

Konference, pořádané Výzkumným ústavem pedagogickým, se zúčastnilo více než sto učitelek a ředitelek mateřských škol. Program konference byl zaměřen na nové poznatky a zkušenosti týkající se osobnosti dítěte v předškolním věku a na informace o metodické podpoře pro pedagogy mateřských škol.

Konferenci zahájila Mgr. Martina Kupcová (VÚP). V dopoledním přednáškovém bloku seznámila PhDr. Kateřina Smolíková (VÚP) posluchače s aktivitami a projekty na podporu rámcového vzdělávacího programu předškolního vzdělávání. Mgr. Lukáš Križko (VÚP) ve svém příspěvku ukázal novinky na Metodickém portálu www.rvp.cz a představením DUMů - digitálních učebních materiálů, jednou z nejrychleji se rozvíjejících částí metodického portálu - pokračoval PhDr. Ondřej Neumajer, Ph.D. (VÚP). Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (PedF UK) hovořil o tom, jak byly předškolní děti vnímány v minulosti, na něj navázal PhDr. Václav Mertin (FF UK) popisem současné situace.

V odpoledních dílnách pak měly účastnice možnost pod vedením PaedDr. Heleny Hazukové CSc. (PedF UK) analyzovat výtvarný projev dítěte, za asistence Mgr. Lukáše Križka a PhDr. Ondřeje Neumajera se prakticky seznámit s Digitálními učebními materiály, s Mgr. Lukášem Sedláčkem (FSS MU) hovořit o odlišnostech ve výchově chlapců a dívek, nebo se spolu s PhDr. Davidem Heiderem (IPPP) zabývat vzděláváním nadaných dětí.

Z reakcí účastnic vyplývá, že s programem i organizací konference byly spokojeny. Nejvíce je zaujala dílna „Nadané dítě" a „Analýza výtvarného projevu dítěte", u většiny témat by uvítaly více času či navazující semináře.

Program konference je k dispozici zde.

Materiál ke stažení: Projevy nadání v předškolním věku - PhDr. David Heider (IPPP)

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
ppt429 kBProjevy nadání v předškolním věku
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek