Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Odborné vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Odborné vzdělávání > Odborné články z číslicové techniky

Odborné články z číslicové techniky

Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Tento článek obsahuje několik samostatných příspěvků. Jsou převážně určeny učitelům pro jejich přípravu. V odborných školách je ale možné je zařadit do pravidelné výuky odborných předmětů.

V příspěvku D/A a A/D převodníky se zabývám kromě jejich obecných vlastností (kvantizační chyba) nejpoužívanějšími typy těchto obvodů: paralelním a aproximačním A/D převodníkem a D/A převodníkem s příčkovou a váhovou strukturou.

V příspěvku Měření a sběr dat pomocí PC se zabývám sériovým a paralelním přenosem dat synchronním a asynchronním způsobem. Hlavně sériovým rozhraním RS232.

Základní znalosti pro žáky SPŠE je ekonomické vydávat v tištěné podobě. Nástavbové poznatky, určené hlavně talentovaným žákům k prohloubení jejich znalostí, je vhodné mít na internetu. Obojí tvoří dohromady ucelený systém poznatků. Tyto články lze samozřejmě používat i bez této učebnice. Předpokladem k jejich pochopení jsou základní elektronické znalosti.

Tuto formu zpracování textu (krátký úvodní článek, vlastní texty v příloze) jsem zvolil z technických důvodů. Jinak by se vyskytovaly problémy s vkládáním obrázků a se záměnou fontů řeckých písmen a dalších znaků.

Přílohy:
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám