Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Naposledy s Klíči pro život (vzdělávací modul...

Naposledy s Klíči pro život (vzdělávací modul Funkčního studia, listopad 2012)

Informativní příspěvek
Autor Pavla Osvaldová


Ve dnech 6. – 9. listopadu 2012 se uskutečnil poslední vzdělávací modul Funkčního studia v rámci projektu Klíče pro život. Účastnilo se ho 19 studentů 1. ročníku a  15 studentů 2. ročníku. 


Úvodní benchmarking byl zaměřen na činnost NNO pracujících s dětmi a mládeží. Na pozvání našeho spolužáka Jakuba Drbohlava jsme navštívili tři organizace v Jaroměři-Josefově: DDM Klíč, Pionýrskou skupinu Za vodou a klub Smajlík Občanského sdružení Soužití. Součástí benchmarkingu bylo přijetí na josefovské radnici a popis specifik lokality Josefov v podání vedoucí sociálního odboru a zdravotnictví Mgr. Petry Hajpišlové Šilhánové.

Na josefovské radniciNa josefovské radnici

 

Setkání se zástupci josefovské radniceSetkání se zástupci josefovské radnice

 

Měli jsme možnost porovnat podmínky činnosti navštívených NNO s podmínkami ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání.

Vlastní vzdělávací modul probíhal v hotelu Černigov v Hradci Králové.

Výuka v 1. ročníku byla zaměřena na Komunikaci a řešení konfliktů, a to pod vedením lektorky Olgy Medlíkové. Účastníci hodnotili velmi dobře využitelnost tohoto tématu v praxi, zejména komunikační dovednosti, vytýkací pohovor. Bylo doplněno tématem Management změny.

Účastníci 2. ročníku se spolu s lektorem Jaroslavem Jindrou věnovali tématu Hodnocení a sebeevaluace organizace. S lektorem Milanem Appelem si vyzkoušeli úskalí manažerské komunikace při modelové strategické hře. Obě témata a jejich lektoři získali v závěrečné evaluaci účastníků nejvyšší hodnocení.

Výuka s Jaroslavem Jindrou

Další část se týkala témat Role organizace v obci a Řešitelská porada a participativní styl řízení.

Poslední společný večer na posledním „projektovém“ vzdělávacím modulu jsme věnovali oblíbené trendové činnosti – deskovým hrám, pod vedením lektora Jana Vodičky.

Modul krátce navštívil Mgr. Michal Urban, ředitel odboru 51 MŠMT, aby informoval organizátory a účastníky o jednáních vedených v zájmu udržitelnosti studia v příštích letech. Jeho zprávy bohužel nebyly příznivé. Věřme, že i přes současné potíže se podaří manažerské studium vedoucích pracovníků zájmového vzdělávání zachovat.

 

Pavla Osvaldová

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek