Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Jak se staví zaměstnavatelé a vzdělavatelé...

Jak se staví zaměstnavatelé a vzdělavatelé k uznávání kompetencí získaných mimo školu?

Informativní příspěvek
Autor Hana Řádová

Odpověď na tuto otázku přinese již Páté odborné setkání se zaměstnavateli, vzdělavateli a odbornou veřejností k tématu uznávání neformálního vzdělávání, které se uskuteční 14. 9. 

Na setkání budou představeny a diskutovány zejména závěry nové Analýzy postoje zaměstnavatelů a vzdělavatelů k uznávání neformálního vzdělávání. Vyplývá z nich mj. rostoucí důraz zaměstnavatelů na tzv. měkké kompetence, ale také přetrvávající neznalost způsobů, jak je u uchazečů o zaměstnání objevovat. Analýza v tomto směru přináší řadu doporučení.

Odpovědí mohou být také dosavadní výstupy klíčové aktivity Uznávání neformálního vzdělávání v projektu Klíče pro život, jež budou na setkání prezentovány, například Osobní kompetenční portfolio.

Setkání uzavře panelová diskuse na téma „Jak lze napomáhat mladým lidem a pracovníkům s dětmi a mládeží při zhodnocování a rozvíjení kompetencí získaných mimo formální vzdělávací systém?“ Představena bude role poradenství (Úřady práce apod.) a příklady dobré praxe českých firem.

Cílem odborných setkání je nalézt podporu uznávání neformálního vzdělávání ze strany zaměstnavatelů a vzdělavatelů a seznámit odbornou veřejnost s přínosem a možnostmi praktického využití kompetencí a zkušeností získaných v rámci neformálního vzdělávání lidmi, kteří pracují s dětmi a mládeží.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám