Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Klíče pro život na Bambiriádě

Klíče pro život na Bambiriádě

Informativní příspěvek
Autor Vlasta Kohoutová

Ani na letošním 13. ročníku Bambiriády nechyběli zástupci projektu NIDM Klíče pro život.

        V neděli 29. května 2011 skončil 13. ročník prezentační přehlídky dětských a mládežnických sdružení – známé Bambiriády, kterou každoročně pořádá Česká rada dětí a mládeže. Bezmála 2000 nadšených dobrovolníků z různých mládežnických organizací a spolků se v 17 městech ve všech krajích republiky podělilo s příchozími o zkušenosti, nápady a možnosti, jak mohou jejich děti smysluplně trávit volný čas.
        Ani letos na Bambiriádě nechyběli zástupci projektu NIDM Klíče pro život, jehož hlavním úkolem je dlouhodobá podpora kvalitního využívání volného času dětí a mládeže. Během akce přiblížili stovkám návštěvníků jednotlivé aktivity projektu, jeho cíle a čeho se za dva roky realizace již podařilo dosáhnout. Především vychovatelky ve školních družinách, klubech a střediscích volného času, pedagogičtí pracovníci a lidé, kteří se věnují dětem v jejich volném čase, uvítali informace o možnosti zapojit se do vzdělávacích kurzů pro pracovníky s mládeží, jež projekt nabízí.
       Po celé čtyři dny panovala na stánku Národního institutu dětí a mládeže  dobrá nálada, omladinou se to tu doslova hemžilo, vždyť jen v sobotu přišlo na Vítězné náměstí v Praze 6, kde se „pražská“ Bambiriáda konala, 20 150 návštěvníků! Rodiče i děti si za přispění pracovníků NIDM včetně těch, kteří řeší projekt Klíče pro život, například mohli ověřit své znalosti z historie, vědy i všeobecného přehledu prostřednictvím vědomostních testů, které nebyly vůbec jednoduché, a tak každý, kdo uspěl, měl radost z ocenění v podobě hodnotných knih. Ty Národnímu institutu dětí a mládeže poskytuje společnost Reader’s Digest, s. r. o.
       Atmosféru letošní Bambiriády i na stánku NIDM dokumentuje „bambiriádská“ fotogalerie, další fota z akce najdete také na webu "rajče".
        Vlasta Kohoutová, specialistka PR projektu Klíče pro život

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek