Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Evropské srdce už běží!

Evropské srdce už běží!

Informativní příspěvek
Autor Jan Vodička
18.dubna byla spuštěna soutěž tříčlenných družstev "Evropské srdce", která je věnovaná otázkám z přírodovědy "

18.4.2011 odstartovalo v 0:01 základní kolo nové soutěže organizované Národním institutem dětí a mládeže. Soutěž je v řadě věcí unikátní. Zásadní je právě podoba základního kola, které absolvují soutěžící on-line formou na webu www.evropskesrdce.cz. Tato forma má dvě zásadní přednosti - soutěžit jde odkudkoliv a soutěžící se nemusí scházet v jeden konkrétní čas, naopak mohou se zapojit kdykoliv až do 15. 5. 2011 do 23:00. Soutěž je určena pro tříčlenné týmy z druhého stupně ZŠ či nižších ročníků víceletých gymnázií,soutěžit samozřejmě mohou i děti odpovídajícího věku, které spolu chodí do nejrůznějších oddílů a kroužků nebo spolu prostě kamarádí.

evropské srdce

Jak vlastní soutěž vypadá? Tříčlenné družstvo si sedne spolu k počítači s připojením na internet, otevře stránku www.evropskesrdce.cz . Po kliknutí na položku "Přihlaste se" v levém menu se objeví úvodní text a na jeho konci tlačítko "Pokračovat". Po jeho stisknutí se objeví vstupní dotazník, do nějž soutěžící vyplní identifikační údaje a poté už se spustí vlastní test. V něm musí soutěžící během 60ti minut odpovědět postupně na 60 otázek z 6ti oblastí (z každé 10 otázek). Test se náhodně generuje z více než šesti stovek otázek v databázi. V tomto roce jsou hlavním tématem soutěže přírodní vědy - otázky jsou z fyziky, chemie, geografie, biologie a astronomie. Poslední, šesté téma je pak zaměřeno na logiku, případně jsou v něm otázky multioborové.

Za velmi zajímavé považujeme i to, že více než polovinu otázek vytvořili studenti projektu "Talnet" (více www.talnet.cz), který organzuje NIDM ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK  již osmým rokem.

Těšíme se, že se do soutěže zapojíte (pokud jste ve správném věku), případně o ní řeknete svým dětem (pokud jste již o něco starší).

Takže - vzhůru na www.evropskesrdce.cz, kde samozřejmě najdete i další informace o soutěži, její podrobná pravidla, informace pro učitele a další.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek