Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > On-line veřejná konzultace k vytvoření karty...

On-line veřejná konzultace k vytvoření karty Mládež v pohybu

Informativní příspěvek
Autor Zdeňka Mašková

Evropská komise zahájila on-line veřejné konzultace o budoucnosti svých programů mobility pro období po roce 2013 včetně svého záměru vytvořit kartu Mládež v pohybu, která mladým lidem poskytne výhody a slevy.

Jedná se o důležitý krok v celkovém procesu sbírání zkušeností dosavadních uživatelů podobných karet mobility v návaznosti na očekávání iniciativy vedoucí k vytvoření karty Mládež v pohybu. Veřejná konzultace je dostupná pouze v angličtině, je krátká a jednoduchá. Nezabere více než 5 minut při vaší zpětné vazbě o tom, co je podle vašeho názoru zapotřebí udělat ke zvýšení mobility a účasti (participace) mladých lidí v Evropě. Veřejné konzultace se může zúčastnit každý bez ohledu na věk, a to buď se zkušeností nebo bez zkušenosti s používáním podobných karet mobility mládeže.

Do konzultačního procesu vstupte zde, přímo na on-line veřejnou konzultaci ke kartě Mládež v pohybu.

Mládež v pohybu (Youth on the Move) je novou stěžejní iniciativou EU s cílem pomoci mladým lidem získat znalosti, dovednosti a zkušenosti, které potřebují k tomu, aby si našli první zaměstnání. Tato iniciativa je součástí nové strategie EU Evropa 2020 a navrhuje 28 klíčových opatření, jejichž cílem je zajistit, aby vzdělávání a odborná příprava odpovídaly potřebám mladých lidí, a povzbudit je k tomu, aby využívali grantů EU na studium nebo odbornou přípravu v jiné zemi. Tím se posílí zaměstnatelnost mladých lidí a zlepší se jejich přístup na trh práce. Iniciativa Mládež v pohybu má za cíl do roku 2020 rozšířit možnosti mobility ve vzdělávání pro všechny mladé lidi v Evropě.

Další informace k iniciativě Mládež v pohybu můžete nalézt na internetových stránkách Mládeže v pohybu: http://europa.eu/youthonthemove
Videozáznam interview s komisařkou Androullou Vassiliou a komisařem Lászlóem Andorem si můžete prohlédnout zde.
Sdělení o Mládeži v pohybu: http://ec.europa.eu/education/yom/com_en.pdf
Mládež v pohybu - shrnutí pro veřejnost: http://ec.europa.eu/education/yom/cs_en.pdf
Návrh doporučení Rady o mobilitě ve vzdělávání: http://ec.europa.eu/education/yom/rec_en.pdf


Zdeňka Mašková, MŠMT

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek