Domů > Odborné články > Neformální vzdělávání > Soutěž Školní časopis a noviny roku 2011
Odborný článek

Soutěž Školní časopis a noviny roku 2011

28. 3. 2011 Neformální vzdělávání Spomocník
Autor
Gabriela Hrdinová

Anotace

Právě nyní se připravuje pátý ročník soutěže „Školní časopis a noviny roku 2011“, do něhož se ve svých krajích můžete přihlásit.

Připravuje ji Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a regionálními koordinátory-redaktory projektu Klíče pro život.

Na prvním místě není rivalita mezi redakcemi, ale vzájemná inspirace. Proto je soutěž zároveň i přehlídkou všech periodik, které si děti a mládež vytváří pro sebe a své okolí. „Soutěž je zároveň příležitostí přijet do Brna na zajímavé workshopy. Účastníci se dozvědí více o základech žurnalistiky nebo si uvědomí sílu propagandy. Tradicí je již diskuze nad časopisy nebo volení nejlepšího časopisu samotnými zástupci redakcí,“ přibližuje průběh programu slavnostního vyhlášení Petr Kantor. Celostátní setkání finalistů proběhne v Brně pro základní školy ve čtvrtek 1. prosince a pro střední školy v pátek 2. prosince 2011.

Soutěž je určena žákům od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis. Hodnocená je celková úroveň časopisu, originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, originalita grafického zpracování, původní fotografie, kresby. V každé kategorii bude vyhlášeno pořadí.

Najděte si svého regionálního koordinátora-redaktora (http://remix.nicm.cz/kontakty) a spojte se emailem či telefonicky s ním a domluvte další postup. V každém kraji se totiž podmínky i data trochu liší.

Co je potřeba udělat k přihlášení časopisu do soutěže popisuje ředitel soutěže Petr Kantor: „K přihlášce musí být přiloženy alespoň dva časopisy z období let 2010 – 2011. V případě, že časopis vychází pouze elektronicky je potřeba zaslat přímý odkaz na web."

Soutěž získala pro letošní rok podporu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Národního informačního centra pro mládež a projektu Klíče pro život.

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Gabriela Hrdinová

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.

Klíčové kompetence:

  • Neformální vzdělávání
  • Kompetence k učení
  • uplatňovat různé způsoby práce s textem (zvl. studijní a analytické čtení), umět efektivně vyhledávat a zpracovávat informace; být čtenářsky gramotný;