Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Jazykové vzdělávání > YFU – jak poznávat svět z jiné perspekti...

Ikona informativni

YFU – jak poznávat svět z jiné perspektivy

Autor: Anna Cellerová
Anotace: YFU je jedna z nejstarších a nejzkušenějších organizací, zabývající se mezikulturní výměnou mládeže (založena v roce 1951). Studenti stráví jeden školní rok v zahraniční hostitelské rodině, díky níž mají jedinečnou příležitost poznat místní kulturu.
Klíčová slova: kultura, nezisková, mezikulturní, výměna

YFU (Youth for Understanding) je nezisková organizace s dlouholetou tradicí, která se zabývá mezikulturní výměnou mládeže. Od roku 1951, kdy byla založena, se na výměnný pobyt vydalo přes 240 000 mladých lidí. 15–18tiletí studenti žijí jeden rok v zahraniční hostitelské rodině a navštěvují místní školu. Díky této integraci poznávají tradice a hodnoty hostitelské země. Stejně tak ale profituje i hostitelská rodina přijetím studenta. Od nového člena rodiny se naučí mnoho o jeho rodné zemi a získá nový náhled na své staré zvyky a vlastní kulturu.

YFU se vědomě specializuje na celoroční výměnné pobyty. Dospívající studenti se musí v nové kultuře adaptovat a zorientovat se v jazyce. Většina studentů se proto skutečně „zabydlí" až ve druhé půlce roku. Teprve v této fázi pobytu začíná opravdová integrace, vzniká intenzivní přátelství s vrstevníky a hlubší vztah k rodině. Nezávisle na tom, jakou cílovou zemi si student vybere, se naučí rozumět nové kultuře a v neanglicky mluvících zemích si může osvojit řeč. Navíc získá sebevědomí a stane se otevřenější a tolerantnější k odlišnostem.

Úkolem YFU není jen zorganizování výměnného pobytu, ale také aktivní podpora studenta před odjezdem do hostitelské země během roku i po návratu domů. YFU celoročně spolupracuje s českými hostitelskými rodinami, které se rozhodnou otevřít dveře zahraničnímu studentovi.

Chcete se zúčastnit YFU programu v cizí zemi, nebo se stát hostitelskou rodinou? Pak neváhejte kontaktovat kancelář YFU CZ:

www.yfu.cz, telefon: 222 211 950, email: info@yfu.cz

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 22. 11. 2009
Zobrazeno: 5121krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
CELLEROVÁ, Anna. YFU – jak poznávat svět z jiné perspektivy. Metodický portál: Články [online]. 22. 11. 2009, [cit. 2020-02-22]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/J/7153/YFU---JAK-POZNAVAT-SVET-Z-JINE-PERSPEKTIVY.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.