Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Jazykové vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Jazykové vzdělávání > Manuál pro jazykové školy

Manuál pro jazykové školy

Informativní příspěvek
Autor VÚP
Při implementaci rámcových programů do základního i středního vzdělávání sehrály velmi pozitivní roli metodické manuály. Proto došlo k rozhodnutí podobný dokument vytvořit i pro jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky.

Manuál pro tvorbu školních vzdělávacích programů v jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky byl vytvořen ve spolupráci pracovníků VÚP a zástupců pilotních jazykových škol. Měl by být zásadní pomůckou pro jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, které zahájily tvorbu vlastních ŠVP v září 2009.

Text Manuálu zahrnuje kromě nezbytných částí pro tvorbu ŠVP především autentické zkušenosti pilotních jazykových škol včetně ukázek z ŠVP.

Pilotní jazykové školy jsou na základě účasti v pilotním ověřování a díky vlastním zkušenostem připraveny poskytovat konzultace k tvorbě ŠVP dalším školám regionu, a tyto zkušenosti prezentovat formou metodických příspěvků na Metodickém portálu www.rvp.cz.

V rámci tohoto portálu vznikla nová sekce „Jazykové vzdělávání“, která je určena pro všechny jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Sekce nabízí velké možnosti sdílení výukových materiálů a inspirací i zásadní prostor pro pomoc s tvorbou ŠVP dokumentů.

Přílohy:
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek