Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání > Kombinovaný seminář pro učitele o nadaných...

Kombinovaný seminář pro učitele o nadaných dětech

Informativní příspěvek
Autor Iva Pecháčková
Pozvánka na kurz pro učitele o nadaných dětech.

Potkáváte ve své učitelské praxi žáky, kteří jsou mimořádně zvídaví, mají pozoruhodné nápady a zájem o matematiku nebo přírodovědu či techniku? Chtěli byste takové děti „vidět” i ve svojí škole? Láká vás nabídnout jim něco navíc? Pak právě pro Vás může být užitečný náš inovovaný seminář pro učitele v síti pro péči o nadané TALNET.

Tři jednodenní prezenční setkání semináře proběhnou v říjnu, listopadu a prosinci 2010. Poté se budete moci k probíraným tématům a diskuzím vracet do online prostředí a konfrontovat je s praxí ve třídě. Vedle informací o známých způsobech práce s nadanými žáky a jejich identifikace dostanou účastníci příležitost učit se z praktických zkušeností kolegů a společně přicházet na nová řešení problémů.

Kurz je určen učitelům přírodních věd, kteří pracují s věkovou skupinou 13 až 19 let. Seminář nabídne mnohé i zájemcům z jiných oborů, ale také těm, kteří pracují s mladšími nebo staršími, jen musíte počítat s tím, že příklady v kurzu v takovém případě jsou vybrány z výuky přírodních věd pro danou věkovou kategorii. Zúčastnit se mohou i studenti učitelství a stejně tak rodiče nadaných žáků.

Už nyní můžete zasílat předběžné přihlášky Ivě Pecháčkové na e-mailovou adresu iva.pechackova@talnet.cz. Prozatím postačí, když nám touto cestou vyjádříte svůj zájem o kurz, tedy napíšete své jméno, kontakty a vysvětlíte, co Vás k otázkám pedagogiky nadaných přivádí. (Např. v jaké škole učíte, jaké předměty, jak staré žáky atd.) Chcete-li, nebojte se nám připsat i pár slov o tom, co byste se v kurzu rádi naučili, neboli co Vás v této oblasti nejvíce „pálí”.

Na Vaši účast se těší tým Talnetu.

www.talnet.cz

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám