Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání > Koučování pro koordinátory ŠVP v projektu...

Koučování pro koordinátory ŠVP v projektu Kurikulum G má za sebou 1. etapu (případové studie)

Informativní příspěvek
31. ledna 2010 skončil první pětiměsíční cyklus koučování pro koordinátory gymnázií. Od září 2009 do ledna 2010 se projektu účastnilo 19 klientů – gymnaziálních koordinátorů ŠVP z různých míst ČR, kteří se rozhodli vyzkoušet si koučování.

31. ledna 2010 skončil první pětiměsíční cyklus koučování pro koordinátory gymnázií. Od září 2009 do ledna 2010 se projektu účastnilo 19 klientů – gymnaziálních koordinátorů ŠVP z různých míst ČR, kteří se rozhodli vyzkoušet si koučování sami na sobě.

Každý z nich měl přiděleného osobního kouče-mentora, s nímž se „scházel“ (většinou po skypu) jednou týdně. Snažil se za pomoci kouče zlepšovat nebo měnit svoje profesní postoje a návyky tak, aby se v roli koordinátora cítil lépe a radostněji.

Klient si stanovil cíle, které postupně dosahoval s různými úspěchy. Dle situace se to více nebo méně odrazilo v jeho pracovním i osobním životě. Většinou byly řešeny otázky komunikace s kolegy, jejich motivace při realizaci ŠVP, organizace času a další témata.

V Digifoliu naleznete výstupní zprávy, ve kterých jsou popsány anonymně, ale konkrétně, jednotlivé průběhy koučování, situace, které kolegové řešili, a jak jim koučování pomohlo v jejich životě. Ve studiích můžete nalézt i náhled do vlastního koučování a jeho průběhu.

Pokud byste sami chtěli vyzkoušet naši unikátní službu, naleznete více informací na www.kurikulumg.cz.

RNDr. Bc. Ludmila Šulcová
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám