Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání > Interaktivní vzdělávací moduly o Evropské...

Interaktivní vzdělávací moduly o Evropské unii pro pedagogy středních škol

Osm nových interaktivních vzdělávacích modulů věnujících se aspektům Evropské unie a výchovy k občanství, které jsou připraveny ihned k použití ve výuce! Připraveny jsou pro Vás prezentace, související metodika i materiály do hodiny. Obohaťte Vaši výuku netradičním způsobem

Článek je úvodním textem seriálu, který nabízí nové výukové lekce a materiály věnující se aktuálním a kontroverzním tématům spjatým s Evropskou unií. Lekce i materiály jsou koncipované tak, aby vedly studenty k individuálnímu přemýšlení a skupinové diskuzi. Cílem není předkládat hotová řešení a hotové názory, ale pomoci studentům o problémech kriticky přemýšlet z různých úhlů pohledu.

Témata modulů se odvíjí od obav mladých Čechů z budoucí Evropské unie ale i výzev, které jim EU přináší. Osm tematických bloků bylo vybráno jak na základě rozhovorů se studenty středních odborných škol a gymnázií, tak i na základě konzultací s odborníky Masarykovy univerzity.

Veškeré materiály do výuky v podobě prezentací, pracovních textů a metodiky k těmto osmi modulům naleznete na stránkách www.euhrou.cz a v seriálu s názvem Výukové moduly o EU, jehož součástí je i tento úvodní článek.

K tomuto tématu proběhlo na Metodickém portálu RVP.CZ v listopadu 2013 online setkání (webinář):

Zastoupení Evropské komise v ČR
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek