Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > Umačkáni dětmi

Ikona informativni

Umačkáni dětmi

Autor: Svatava Šimková
Anotace: Sdružení Pionýr přichází se zajímavým projektem k Evropskému roku dobrovolnictví, k němuž se může připojit každý, kdo se zajímá o práci s dětmi a mládeží.
Klíčové kompetence:
  1. Neformální vzdělávání » Občanské kompetence a kulturní povědomí » jednat odpovědně, samostatně a iniciativně nejen ve vlastním zájmu, ale i ve veřejném zájmu;
Klíčová slova: Pionýr, Evropský rok dobrovolnictví, mládež, děti

Pod pojmem dobrovolník si občan většinou představí pracovníky charitativní organizace na Haiti či v hladovějící Africe nebo osobní asistenty lidí s těžkým tělesným či duševním postižením. Málokdo si ale uvědomuje, že všude kolem nás jsou tisíce dobrovolníků, kteří dnes a denně nezištně věnují téměř veškerý svůj volný čas práci s dětmi. Jací jsou to lidé, jaké mají vlastnosti a co je žene kupředu bez nároku na odměnu a zatím, bohužel, téměř bez nároku na společenské uznání?

Sdružení Pionýr zahajuje k Evropskému roku dobrovolnictví informační kampaň nesoucí název Umačkáni dětmi, která by měla umožnit, aby vedoucí – výjimeční a skromní lidé – vyšli ze stínu, aby se o nich veřejnost dozvěděla co nejvíc v tom dobrém smyslu slova. První část projektu odstartovala již 4. února koncertem nazvaným Děti dětem, uzavřena bude Bambiriádou v květnu 2011. Po tuto dobu bude moci prakticky kdokoliv navrhovat, vážně i s humorem, jaké vlastnosti by měl mít každý správný vedoucí – dobrovolník z kterékoliv organizace, ale také symbol, který by měl spojovat všechny dobrovolníky pracující s dětmi. Druhá část projektu, která skončí v listopadu, představí konkrétní příběhy i tváře. I na jejich výběru by se měla podílet široká veřejnost.

„Chceme slyšet od lidí, co si o dobrovolné práci s dětmi myslí. Chceme, aby se sami zamysleli nad tím, kdo vlastně jsou ti dobrovolníci, kteří svůj čas věnují třeba právě jejich dětem. Návrhy nám může posílat opravdu každý a my za ně budeme rádi,“ říká vedoucí projektu Jakub Kořínek.

Celý projekt vyvrcholí společenským večerem 5. prosince na Mezinárodní den dobrovolníků. Popřejme, ať se podaří dosáhnout cíle projektu: aby se lidem, věnujícím a rozdávajícím čas a energii dětem a mládeži, dostalo uznání veřejnosti.

Bližší informace na www.umackanidetmi.cz

 

Svatava Šimková, NIDM

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 16. 02. 2011
Zobrazeno: 4673krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ŠIMKOVÁ, Svatava. Umačkáni dětmi. Metodický portál: Články [online]. 16. 02. 2011, [cit. 2019-08-22]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/N/10921/UMACKANI-DETMI.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.