Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku

Ikona informativni

Netradiční třídní schůzky

Autor: Marie Filipcová
Anotace: Rodiče a karvinská veřejnost mohli shlédnout výsledky rukodělných činností a žákovských pracím na netradiční výstavě. Učitelé se rozhodli tuto interaktivní výstavou spojit s neobvyklými třídními schůzkami.
Klíčová slova: třídní schůzka
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Základní škola, Karviná - Nové Město, Komenského 614, je jednou z deseti základních škol, která v letošním školním roce ověřuje prvky školního vzdělávacího programu podle RVP ZV, a to přílohy upravující vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením. Rodiče a karvinská veřejnost mohli shlédnout výsledky rukodělných činností a žákovských prací v souladu se školním vzdělávacím programem "S mojí školou mě baví svět" na netradiční výstavě.

Učitelé se rozhodli tuto interaktivní výstavou spojit s neobvyklými třídními schůzkami. Návštěvníci strávili dlouhé chvíle u tkalcovských stavů, zaujalo je pletení košíků a netradiční technika drátování. Nejvíce rodičů se však zapojilo v koutku keramické dílny, kde si společně se svými dětmi vyzkoušeli tvárnost hlíny. Během doby, kdy se rodiče dívali na své děti, jak pracují, mohli se s učiteli neformálně pobavit o prospěchu a chování ve škole. Učitelé také umožnili všem návštěvníkům nahlédnout do svých metodických listů, což ocenili především zástupci České školní inspekce z Moravskoslezského inspektorátu.

foto

foto

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 22. 05. 2007
Zobrazeno: 4569krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
FILIPCOVÁ, Marie. Netradiční třídní schůzky. Metodický portál: Články [online]. 22. 05. 2007, [cit. 2020-07-08]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/S/1389/NETRADICNI-TRIDNI-SCHUZKY.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.