Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > Projekt K2 pokračuje i v roce 2014

Ikona informativni

Projekt K2 pokračuje i v roce 2014

Autor: Jiří Zajíc
Anotace: Přípravy ke sloučení Národního institutu dětí a mládeže s Národním institutem pro další vzdělávání jsou v plném proudu...
Klíčové kompetence: Nejsou přiřazeny žádné klíčové kompetence.
Klíčová slova: transformace, NIDM, projekt K2, sloučení

          Vloni touto dobou vymyslela tehdejší místopředsedkyně vlády Karolína Peake, že se významně ušetří zrušením 50 % přímo řízených odborných pracovišť působících při ministerstvech vlády ČR. Jednou z institucí takto naplánovaných ke zrušení k datu 31. 12. 2013 byl i Národní institut dětí a mládeže (NIDM). Tato informace pak byla zveřejněna i na závěrečné konferenci projektu Klíče pro život v listopadu minulého roku. Posléze se ale ukázalo, že i v tomto případě je mnohem snazší přijímat politická rozhodnutí, než je uskutečnit tak, aby výsledkem nakonec místo zlepšení stavu nebylo jeho zhoršení.
          Zde šlo konkrétně o to, jak při zrušení NIDM zajistit do budoucna ty agendy, které dosud spolehlivě zajišťoval Institut – počínaje vzděláváním pracovníků v oblasti neformálního vzdělávání a podporou talentovaných přes program Mládež v akci a provoz Národního informačního centra pro mládež (NICM) až ke dvěma stěžejním projektům PERUN (péče – rozvoj – uplatnění nadání) a K2 kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání.

        Výsledkem hledání řešení, které by co nejméně poškodilo výše uvedené služby, bylo rozhodnutí z července tohoto roku, že podstatná část NIDM bude k 1. 1. 2014 sloučena s Národním institutem pro další vzdělávání (NIDV – původně rovněž určeným k likvidaci), Česká národní agentura Mládež (zajišťující program Mládež v akci) přejde – už od 1. 10. 2013 – pod Dům zahraničních služeb a stejně tak NICM pod Národní ústav pro vzdělávání. Zachovány by měly zůstat i příslušné pracovní týmy.
        Pro spolupracovníky projektu K2 a zájemce o jeho výstupy to především znamená, že i v příštím roce poběží všechny jeho aktivity bez jakéhokoliv omezení. Stejně tak se s ním budou setkávat i na internetových stránkách, na pracovních setkáních, konferencích i v konkrétních publikačních výstupech. Lze tedy reálně očekávat, že navzdory organizační náročnosti transformace NIDV a NIDM nedojde ke ztrátě kvality projektu, který sám mimo jiné má podporovat kvalitu institucí neformálního vzdělávání a vyvářet pro ni metodické nástroje i příznivější právní prostředí.

Jiří Zajíc, NIDM

PS
      Od 1. 10. zůstávají v platnosti všechny adresy v doménách mladezvakci.cz (pro ČNA Mládež) i nicm.cz (pro NICM). Stejně tak jsou beze změny příslušné internetové stránky www.mladezvakci.cz i www.nicm.cz


Autor díla: Svatava Šimková

 

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 06. 09. 2013
Zobrazeno: 3864krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 4
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ZAJÍC, Jiří. Projekt K2 pokračuje i v roce 2014. Metodický portál: Články [online]. 06. 09. 2013, [cit. 2020-11-23]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/N/17795/PROJEKT-K2-POKRACUJE-I-V-ROCE-2014.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.