Článek obsahuje rozhovor s dlouholetou úspěšnou účastnici domácích i zahraničních soutěží pro studenty Hanou Pařízkovou a rozhovor s Květoslavou Stejskalovou, která je "duší" dění v Nadačním fondu Jaroslava Heyrovského.
V 9. ročníku European Union Science Olympiad (EUSO), která paří k nejvýznamnějším evropské studentské soutěže v přírodních vědách, se Češi ukázali jako skvělí organizátoři.
O tom, jak současná česká mládež přistupuje k dění ve veřejném postoru, jak se v něm sama angažuje, případně proč se neangažuje, také co si myslí o politicích i odkud čerpá své informace (s využitím výzkumů projektu Klíče pro život).
Druhý článek vycházející z výzkumu Hodnotové orientace dětí od 6 do 15 let, který byl uskutečněn v rámci projektu Klíče pro život, podává zevrubnější přehled toho, jak děti tráví volný čas, co je pro ně důležité a komu by se chtěly podobat.
Zanedlouho vyjde v rámci projektu Klíče pro život stostránková přehledná publikace o rozsáhlém výzkumu Hodnotové orienace dětí 6 až 15 let nazvaná Děti v ringu dnešního světa. V tomto článku je stručný souhrn hlavních výsledků.
Na stránkách výzkumů projektu Klíče pro život již bylo publikováno víc než deset článků pojednávajících o dílčích výstupech velkého výzkumu Hodnotových orientací dětí do 6 do 15 let. Nyní čtenářům nabízíme dvojici článků, které jsou prvním souhrnnějším pojednáním k totmuto výzkumu.
Pokračování seriálu o metodice celkového rozvoje osobnosti. Tento druhý díl se věnuje tomu, jak prostřednictívm příběhů lze budovat a posilovat různé druhy sounáležitosti.
Pokračování seriálu metodických rad zůstává ještě u práce s příběhy. Tentokrát se zaměříme na využití příběhů pro výchovu k postojům a osvojení si hodnot.