Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
RSS Titulka > Modul články > Seznam článků autora

Zobrazit na úvodní stránce článků

Seřadit dle: Datum publikace, Nejnovější
Podle názvu:
Podle autora:
Počet komentářů:
Datum publikace:
Počet zobrazení:

Účetnictví firmy

Odborné vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Materiál je určen pro žáky středních škol s výukou předmětu Fiktivní firma, zejména nástavbového studia, obor Podnikání. Žáci mají procvičit účtování ve fiktivní firmě, která je právnickou osobou a je povinna vést účetnictví. Počáteční znalosti žáků jsou velmi malé, žáci využívají teprve ročních znalostí z předmětu Účetnictví, a proto účtují pomocí jednoduchého programu vytvořeného v Excelu. Stejným způsobem pracují s Pokladnou, Inventární knihou, provádějí fakturaci, odvádějí DPH, počítají mzdy a provádějí z nich odvody. V předmětu Fiktivní firma je výuka orientována na praktické úkoly, žáci jsou tak vedeni k získání znalostí a dovedností, které využijí v zaměstnání nebo v budoucí podnikatelské činnosti. Činnost směřuje k získání odbornosti; vědomosti, dovednosti a návyky využijí žáci při maturitní zkoušce a po absolvování studia se lépe uplatní na trhu práce.
Autor Drahoslava Dítětová

Vznik fiktivní firmy

Odborné vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Materiál popisuje založení fiktivní firmy v nástavbovém studiu Podnikání, a to od podnikatelského záměru přes zakladatelský rozpočet k rozhodnutí o struktuře firmy a k jejímu založení.
Autor Drahoslava Dítětová

Obchodní oddělení a marketing firmy

Odborné vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Materiály slouží k orientaci a práci žáků v obchodním oddělení, uvádí příklady kalkulace cen, tvorby ceníků, řeší otázky nákupu a prodeje firmy a vztahy mezi dodavatelem a odběratelem. Podává informace o možnosti zahraničního obchodu. V druhé části je text zaměřen na práci marketingového oddělení, popisuje činnosti v tomto oddělení, jako je spolupráce s obchodním oddělením, zhotovování katalogů, letáků, propagačního materiálu a inzerce. Materiály jsou inspirací pro přípravu veletrhů fiktivních firem, výzdoby kanceláře a zhotovení nástěnek.
Autor Drahoslava Dítětová
Celkem: 3