Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Zobrazit na úvodní stránce článků

 • Slet čarodějnic

  Předškolní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  inspirace
  střednědobý
  Krátkodobý projekt inspirovaný tradicí svátku pálení čarodějnic. Děti se seznamují s historií tohoto svátku, který probouzí jejich fantazii a tvořivost. Oslava tohoto svátku patří ke každoročním akcím naší MŠ, kterých se účastní i rodiče dětí.
  Autor Zdeňka Benešová
 • Jaro už se probouzí

  Předškolní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  příklad
  střednědobý
  Vzdělávací blok si klade za cíl seznámit děti s probíhajícími změnami přírody, s přicházejícím jarem, oslavami Velikonoc, lidovými zvyky a tradicemi jara.
  Autor Ivana Vašinová
 • Herníček aneb Malý soubor her

  Předškolní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  inspirace
  krátkodobý
  Každý z pedagogů potřebuje mít v zásobě nějaké hry, které uplatní buď přímo ve vyučovací hodině, výchovném bloku, nebo jako doplňkovou aktivitu na výletech, procházkách a ve škole v přírodě. Příspěvek nabízí hry, které snad každý hrál jako malé dítě, ale i mnoho dalších.
 • Domácí zvířata a mláďata

  Předškolní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  inspirace
  krátkodobý
  Děti se pomocí pohybových a smyslových her seznamují s domácími zvířaty a jejich životem.
  Autor Marcela Janšová
 • Pokusy pro předškoláky

  Předškolní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  zkušenost
  střednědobý
  V textu jsou uvedeny pokusy vhodné již pro děti předškolního věku. Pro přehlednost jsou rozděleny do několika kategorií – Vlastnosti věcí kolem nás, Proměny, Voda, Vzduch, Světlo a tma, Lidské tělo, Svět přírody a Malý chemik. Pro větší atraktivnost jsou zde uvedeny kromě pokusů také náměty na hry a výrobky, které dále rozvíjí a obohacují danou problematiku. Tento projekt je možno realizovat jako celek, ale také je možno jednotlivé části využít v jiných souvislostech (pokusy s vodou při probírání koloběhu vody v přírodě, smyslové hry při seznamování s lidským tělem a podobně). Také můžete využít jen jednotlivý pokus, hru či výrobek pro zpestření pobytu venku na školní zahradě.

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE
AKTUÁLNĚ NEJKOMENTOVANĚJŠÍ ČLÁNKY
NEJČTENĚJŠÍ ZA 30 DNŮ