Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Zobrazit na úvodní stránce článků

 • Srpen ve znamení Závěrečné konference projektu PPUČ

  Základní vzdělávání
  Informativní příspěvek
  Projekt PPUČ (Podpora práce učitelů) uspořádal 17.–18. 8. v Průhonicích svou Závěrečnou konferenci. Na ní se představilo 24 škol, které prostřednictvím autorských workshopů reflektovaly svou účast v projektu a podpořily ostatní kolegy v práci na zapojování rozvoje gramotností do výuky. Projekt podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut ČR.
 • Zpětná vazba, která by ve škole neměla chybět

  Gymnaziální vzdělávání
  Praktický příspěvek
  inspirace

  Článek je součástí učitelského Spomocnika na adrese https://spomocnik.rvp.cz.

  Jak vytvořit užitečnou zpětnou vazbu, která zlepší výuku a vzdělávání žáků, jaké volit otázky, na co nezapomenout a jak její výsledky realizovat se podíváme v tomto článku.
 • Příručka „Gramotnosti v ŠVP aneb inspirace pro inovace školního vzdělávacího programu na základní škole“

  Základní vzdělávání
  Informativní příspěvek
  Přemýšlíte, jak ve škole naložit s gramotnostmi? Jak jim porozumět a zavést je do výuky? V rámci projektu Podpora práce učitelů (PPUČ) byla zpracována „Příručka gramotnosti v ŠVP“ (dále jen Příručka G). Jejím cílem je podělit se o zkušenosti ze škol, které se v rámci projektu na rozvoj gramotností zaměřily. Každá ze zapojených škol měla na začátku spolupráce ke gramotnostem jiný vztah. Mohli jsme tak podporovat a sledovat pedagogy na cestě za rozvojem gramotností a jejich postupné kroky zaznamenat. Cílem autorů Příručky G je inspirovat školy k práci na rozvoji gramotností a podpořit učitele sdílením zkušeností z pilotních škol. Hlavní myšlenku projektu PPUČ, která se promítá také do Příručky G, je: „Gramotnosti pro život, učíme v souvislostech“. Projekt podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut ČR.
 • Projekt Podpora práce učitelů zve na Den gramotností (8. 9.)

  Základní vzdělávání
  Informativní příspěvek
  Den gramotností je pro projekt Podpora práce učitelů jedním z nejvýznamnějších dnů v roce. V loňském roce projekt uspořádal online konferenci Vzdělávání v době korony díky které se mohli propojit učitelé kteří mají zájem o zapojení matematické, čtenářské nebo digitální gramotnosti do své výuky. V letošním roce přinášíme Mapu gramotností do které se můžete zapojit i vy. Projekt podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut ČR.
 • Začínáme s převrácenou třídou

  Základní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  inspirace
  Cílem článku je seznámit pedagogy s modelem výuky převrácená třída a popsat stěžejní kroky k úspěšnému implementování tohoto modelu do výuky, zároveň ukázat tuto metodu ve výuce cizích jazyků.

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE
AKTUÁLNĚ NEJKOMENTOVANĚJŠÍ ČLÁNKY
NEJČTENĚJŠÍ ZA 30 DNŮ