Domů > Spomocník > Neformální vzdělávání > Jak se přihlásit na kurz NIDM
Odborný článek

Jak se přihlásit na kurz NIDM

6. 3. 2011 Neformální vzdělávání Spomocník
Autor
Radek Maca

Anotace

Prostřednictvím Vzdělávacího modulu NIDM je to vlastně docela jednoduché. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Nabídka vzdělávacích akcí (kurzů) NIDM

K nejdůležitějším aktivitám Národního institutu dětí a mládeže (NIDM) patří vzdělávání ředitelů SVČ, pedagogů volného času či pracovníků pracujících s dětmi a mládeží. Máme celou řadu akreditovaných kurzů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP), které realizujeme po celé České republice.

V článku Vzdělávací modul zájmového a neformálního vzdělávání jsem psal o filosofii celé aplikace Vzdělávací modul, o tom, co vám jejím prostřednictvím nabízíme a k čemu vám to může pomoci.

Nyní se zaměřím na podrobný postup, jakousi kuchařku, pro přihlášení se na kurz. Aktuální nabídku vzdělávacích akcí najdete ve Vzdělávacím modulu na adrese http://vm.nidm.cz. Nepřihlášený uživatel si může prohlížet jednak nabídku všech nabízených akcí, která se zobrazí po klepnutí na položku NABÍDKA VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ (1).

Nabídka aktuálních akcí (kurzů) je zpravidla hodně rozsáhlá. Proto je možné v ní vyhledávat pomocí zadání omezujících kriterií (filtrů). Pole pro vyhledávání jsou zobrazena v pravém horním rohu (2).

Vyhledávat požadovanou akci, resp. filtrovat nabídku akcí lze výběrem jedné z nabízených položek seznamů:

  • Oblast (např. standardizace, participace, …)
  • Kraj konání, resp. pro cílovou skupinu z kraje
  • Datum zahájení (následující měsíce) případně klepnutím na datum v kalendáři v kalendáři kurzy, které začínají ve zvoleném dnu.

 

Pokud máte rádi přehledné zobrazení kurzů podle místa konání na mapě České republiky, klepněte na mapku ČR (3).

 

Pro někoho může být zajímavý fulltextový vyhledávač kurzů – stačí zadat část názvu kurzu do stejnojmenného pole. Jednotlivá kriteria je možno vzájemně kombinovat. Pokud např. budete chtít zobrazit všechna odbornostní setkání, která se konají na území Olomouckého kraje, zadáme v poli Kraj konání položku "Olomoucký kraj" a do pole pro Fulltextové vyhledávání napíšete text „odbornost“ a pak již stačí klepnout na tlačítko Vyhledat. Aplikace zobrazí pouze ty kurzy, které vyhovují zadaným podmínkám (4).

Pokud klepnete na název libovolného kurzu, zobrazí se o něm podrobné informace – kapacita, počet volných míst, anotaci akce, předběžný program, organizační pokyny a další. V případě zájmu zde najdete také kontakt na organizátora, resp. lektora a můžete si od nich zjistit další podrobnosti (9). 
Tím však možnosti anonymního návštěvníka končí. Pokud se budete chtít na kurz přihlásit, provést autoevaluační vstupní dotazník, musíte být v aplikaci zaregistrováni a přihlášeni.

Registrace nového uživatele a přihlášení do aplikace (systému)

Registrace je jednorázová a provedete ji klepnutím na stejnojmennou položku hlavní nabídky (5).

Zobrazí se prázdný formulář, ve kterém vyplňte všechna pole (6).

Po ukončení registrace vám aplikace zašle na vámi zadanou adresu přihlašovací údaje: uživatelské jméno a heslo.

 

Jakmile budete znát výše uvedené údaje, přihlaste se do aplikace klepnutím na příkaz Přihlásit se (7) a jejich doplněním v novém dialogovém okně Přihlášení do systému (8).

 

Přihlášení se do kurzu

Přihlášený uživatel vidí u každého kurzu tlačítko Přihlásit. Podobně se lze přihlásit i ze zobrazených podrobností o kurzu klepnutím na příkaz „Přihlásit se na tuto akci“ (9)
Systém vás pak povede ve dvou krocích k elektronickému přihlášení na vybranou akci s tím, že nebudete skoro nic dalšího zadávat.

I. krok - upřesnění požadavků přihlášení (10)

 

 

  • požadavky na ubytování,
  • požadavky na stravování,
  • určení vysílající organizace (pokud jste organizován v jedné, budete to mít jednodušší).
Po zadání těchto upřesňujících informací klepněte na tlačítko Další.

 

II. krok - evaluační vstupní dotazník (11)

 

Tento dotazník připravuje autor kurzu, zpravidla zkušený lektor. Jedná se o přehled dílčích cílů kurzu a jejich rozpracování do několika úrovní.

Uživatel pak vybírá zaškrtnutím, jaké úrovně rozvoje svých kompetencí dosahuje od 0 = nejnižší úroveň, po 3 = nejvyšší úroveň.

Po ukončení vyplnění všech otázek klepněte na tlačítko Uzavřít vyplňování a elektronicky se přihlásit na akci.

Systém pak odešle zájemci o studium mail s PDF verzí přihlášky a zobrazí informační zprávu na obrazovce (12).

Elektronickou přihlášku pak zájemce o kurz vytiskne, nechá potvrdit statutárním zástupcem vysílající organizace a odešle organizačnímu pracovníkovi, který zajišťuje kurz.

 

Možnost odhlášení a změna ve vysílající organizaci

 

Ne vždy se může vše podařit napoprvé. Nejčastějším problémem je, že se přihlásíte na jiný kurz nebo se po přihlášení změní podmínky a vy se nebudete moci kurzu zúčastnit. V tomto případě je vhodné se odhlásit z akce, resp. oznámit toto organizačnímu pracovníkovi, který vás může např. v případě vaší nemoci odhlásit také.

 

Odhlášení provedete z hlavní nabídky volbou položky Moje stránka. Zde přejděte na záložku Účastník, do sekce (tabulky) Jsem přihlášen (13).

V této tabulce klepněte na příkaz Odhlásit se (14). Kurz tím přesunete do sekce Jsem odhlášen a uvolníte tak své místo dalším zájemcům.

 

Někteří z vás mohou být zaměstnáni ve více organizacích, typicky SVČ a NNO. Pokud budete chtít změnit vysílající organizaci na zvolený kurz, můžete to provést změnou v rozevíracím seznamu ve sloupci Organizace (15). Nezapomeňte však znovu vytisknout a zaslat přihlášku (16).

Po úspěšném ukončení kurzu se vám přesune kurz do sekce Jsem absolvent, čímž si každý buduje svůj osobní profil a může ho časem uplatnit v rámci uznávání neformálního vzdělávání.

Radek Maca

 



Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Radek Maca

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.

Klíčové kompetence:

  • Neformální vzdělávání
  • Kompetence využívat prostředky informačních a komunikačních technologií a pracovat s informacemi
  • učit se používat nové aplikace;